Priečky

Priečka, ktorú tvorí sadrokartón a oceľová konštrukcia je rýchlym a úsporným riešením pre rozdelenie bytových alebo kancelárskych priestorov. Pri nízkej hmotnosti spĺňa táto priečka náročné tepelnoizolačné, akustické a protipožiarne požiadavky. Veľkou výhodou je okamžitá použiteľnosť po zmontovaní a ľahké vkladanie inštalačných vedení. Na sadrokartónovú priečku je možné vhodným spôsobom vešať všetky obvyklé zariaďovacie predmety.

Konštrukcia priečky

Sadrokartónová priečka je tvorená z vodorovných UW profilov a zvislých CW profilov. Z dôvodu tlmenia hluku doporučujeme pod UW profil umiestniť pružnú podložku - tesnenie. Zvislé CW profily sa ukladajú v osovej vzdialenosti 60, prípadne 62,5 cm. Aby nedochádzalo k prenášaniu statických síl, je potrebné zabezpečiť klzné uloženie konštrukcie vo zvislom smere. CW profily sa preto skracujú o 1 cm oproti výške stropu. CW a UW profily sa nesmú spájať skrutkami. Sadrokartónové platne sa pripevnia TN skrutkami a vytmelia.

Tepelná izolácia

Pre dosiahnutie požadovaného tepelnoizolačného alebo akustického účinku konštrukcie je možné vložiť po zmontovaní alebo v priebehu montovania konštrukcie tepelnú izoláciu odpovedajúcej hrúbky. Ak sa nevyplňuje izoláciou celá dutina, je potrebné izolačné rohože zabezpečiť proti zosunutiu, napr. kotvami Pendex.

Konštrukčné detaily

Návod na montáž sadrokartónovej priečky

Novinky
Nová generácia steny Rigips HABITO Viac ›
HILTI na ťahu! Viac ›
Modrá akustická doska s Activ´Air Viac ›
Stavba roka 2014 Viac ›
Nové zdravé dosky Rigips Activ’Air® Viac ›
Posuvné dvere a zárubne ECLISSE Viac ›
Nové pásky na sadrokartón Viac ›
Rigips 4 PROfesional Viac ›
Akustické sadrokartónové dosky Rigips Viac ›
LaHydro - sadrokartónová doska do mokra Viac ›